O nás

Chovatelská stanice Basbousa byla registrována ve FIFe v roce 2007. Název Basbousa pochází z arabštiny a znamená „kočička“. Prioritou v chovu je pro nás zdraví a spokojenost našich koček.  Kočičky jsou členové naší rodiny, spinkají s námi v posteli a snažíme se jim poskytnout tu nejlepší možnou péči.

 Do siamek jsme se zamilovali zvláštní cestou. Díky jejich osobitému vzhledu jsme se na výstavě zastavili u klece se siamkou, abychom se jí pošklebovali. Paní majitelka si to chybně vyložila jako zájem a dala nám kočičku do ruky. A v ten moment to přišlo– láska, která nás už nikdy neopustí. Siamské a orientální kočky jsou tak ohromně charizmatické, že nám od té doby připadají krásné a úžasné. Děkuji té paní, která mi ji půjčila!

Zakladatelkou našeho chovu je  CH Athena Harbour*CZ od Jitky Jánské z Liberce. Pořízením Atheny jsem nezískala jen úchvatnou kočičku, ale také skvělé přátelství s její chovatelkou, která mi v začátcích chovu moc pomohla. Vždy tu pro mě byla s  radou a povzbuzením - měla jsem obrovské štěstí, že mám svojí první kočku právě od ní.

Z našeho prvního vrhu jsme si nechali siamské kočky CH Amira Laila Basbousa*CZ (Amirka) a Arwa Fairouz Basbousa*CZ, alias Fosa. Tyto kočičky nás už bohužel opustily, ale jejich rod pokračuje v dalších generacích - ve vnučce Fosy a pravnučce Atheny, kočičce Fišce a v jejích třech dětech, které jsme si všechny nechali. Jejich strejda, Barack Obama Basbousa, pečlivě dohlíží na jejich správnou výchovu. 

Máme tedy celkem 5 kočiček, se kterými prožíváme mnoho šťastných chvil. 

 

                                                                                                              

                                                                                                  

 


siamská kočka, siamské kočky, chovatelská stanice siamských koček chová siamske kocky a orientalni kocky Siamská koťata a orientální koťata se liší barvou oka. Siamska kocka ma modre oci, orientalni kocka zelené. Siamska kotata se rodí bílá.